Գրանցում
Նորություններ

2021-07-04    Մեկնարկեց Ստեփան Ավագյանի հուշամրցաշարը
Հայաստանի շախմատի ակադեմիան «Ջերմուկ Աշխարհ» առողջարանային համալիրի հետ համատեղ 2021թ. հունիսի 4-14-ը անցկացնում է Ստեփան Ավագյանի հուշամրցաշարը: Մրցաշարն անցկացվում է շրջանային մրցակարգով՝ 10 մասնակիցներով, 9 խաղափուլով ՖԻԴԵ-ի կանոնների համաձայն: Ժամակարգը. 90 րոպե առաջին 40 քայլի համար, այնուհետև 15 րոպե՝ մինչև պարտիայի ավարտը՝ 30 վայրկյան հավելումով՝ սկսած առաջի...
Ավելին



2021-06-05    IV և III կարգի որակավորման մրցաշարեր
Ս/թ. հունիսի 15-ից 22-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիան կազմակերպում է III և IV կարգի որակավորման մրցաշարեր: IV կարգի որակավորման մրցաշարը կայանալու է երկու խմբերով - 1-ին խումբ՝ մինչև 8տ մասնակիցներ (2013թ. և բարձր), 2-րդ խումբ՝ առանց տարիքային սահմանափակումների:  Մրցաշարերի օրեր / ժամեր 15 հունիսի – 1 տուր 15:00 16 հունիսի – 2 տուր 15:00 17 հունիսի – 3 տուր 1...
Ավելին



2021-06-04    ԱՄԱՌ - 2021. Միջազգային և Ազգային Վարկանիշի Հաշվարկով Մրցաշար
Ս/թ. հունիսի 03-ին մեկնարկեց Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի կողմից կազմակերպված ազգային վարկանիշի հաշվարկով մրցաշարը:  Մրցաշարի մրցանակները սահմանվում են հետևյալ կերպ` 1-ին տեղ` 50.000 ՀՀ դրամ 2-րդ տեղ` 40.000 ՀՀ դրամ 3-րդ տեղ՝ 30.000 ՀՀ դրամ   4-րդ տեղ՝ 20.000 ՀՀ դրամ Լավագույն արդունք ցույց տված շախմատիստուհի՝ 15.000 ՀՀ դրամ  Մարզերից լավագույն ար...
Ավելին



2021-06-02    Շախմատի ակադեմիայի գավաթ 2021- 3-րդ փուլ
Ս/թ. հունիսի 01-ին Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում տեղի ունեցավ «Շախմատի ակադեմիայի գավաթ - 2021» արագ շախմատի մրցաշարի 3-րդ փուլը՝ նվիրված երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան:​ Հետաքրքիր պայքարից հետո մրցաշարի աղյուսակը ունեցավ հետևյալ տեսքը՝ I տեղ՝  ՎԹ Արտյոմ Մանուկյան​ II տեղ՝  Դավիթ Տիրատուրյան​ III տեղ՝  ՄԳ Լևոն Բաբուջյան​ IV տեղ՝  Արսեն Դավթյան​ V ...
Ավելին



2021-05-31    Հայաստանի Կորպորացիաների Շախմատի Գրան Պրի. I Փուլ
Ս.թ. մայիսի 29-ին Հայաստանի կորպորացիաների Գրան Պրի մրշացարի 1-ին փուլը ավարտվեց շատ հետաքրքիր, ջերմ և միևնույն ժամանակ մրցակցային մթնոլորտում: Մասնակցում էին Հայաստանի կորպորացիաների լավագույն 22 թիմերը, որի արդյունքում 1-3-րդ տեղեր զբաղեցրին հետևյալ կազմակերպությունները՝ 3-րդ տեղ - ՀԷՑ 1 2-րդ տեղ - ՀՀ փաստաբաններ 2 1-ին տեղ - ՀՀ փաստաբաններ 1 Շնորհավորում...
Ավելին



2021-05-31    Ավարտվեց դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադայի երկրորդ փուլը
Սույն թվականի մայիսի 17-ից 31-ը ՀՀ-ում անցկացվեց  դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադայի երկրորդ փուլը: Հանրապետության բոլոր դպրոցների  թիմերը իրենց ուժերը չափեցին երրորդ փուլի ուղեգրի համար: Շնորհավորում ենք մրցանակակիրներին ու բոլոր մասնակիցներին և մեր խորին շնորհակալությունն ենք հայտնում բոլոր նրանց, ովքեր իրենց մեծ ներդրումն ունեցան մրցաշարի կայացման գործում...
Ավելին



2021-05-27    Շախմատի դպրոցականների 15-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլ
Մայիսի 17-ից 27-ը տեղի ունեցավ ՀՀ դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադայի Երևան քաղաքի միջհամայնքային՝ 2-րդ փուլը, որին մասնակցեցին ներդպրոցական փուլերը հաղթահարած 170 դպրոցական թիմեր: Հաղթող 8 թիմերը նվաճեցին 15-րդ օլիմպիադայի 3-րդ փուլի ուղեգրեր:  Երևան քաղաքի հաղթած թիմերն են՝  թիվ 35 հիմնական դպրոց - Էրեբունի և Նուբարաշեն թիվ 153 հիմնական դպրոց - ...
Ավելին



2021-05-12    Հայաստանի դատապարտյալների հավաքականը շախմատի միջազգային մրցաշարում զբաղեցրել է 3-րդ հորիզոնականը
Մայիսի 11-ին կայացավ «Շախմատ հանուն ազատության» ծրագրի առցանց կոնֆերանսն ու միջազգային մրցաշարը` մասնակից չորս երկրների` Հայաստանի, Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Իսպանիայի դատապարտյալների միջև։ Շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻԴԵ) և Կուկի շրջանի շերիֆի գրասենյակի կողմից ձեռնարկված «Շախմատ հանուն ազատության» ծրագրի նպատակը շախմատի ներդրումն է՝ որպես տարբեր երկրների բանտերում...
Ավելին



2021-05-05    Շախմատի դպրոցականների 15-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլ
Ս. թ. մայիսի 5-ից հունիսի 5-ը  տեղի է ունենալու  շախմատի դպրոցականների 15-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլը: Կից կարող եք տեսնել Երևան քաղաքի և ՀՀ բոլոր մարզերի օլիմպիադայի ժամանակացույցը: Մաղթում ենք հաջողություն մեր դպրոցական բոլոր թիմերին:   Երևան քաղաքի  2-րդ փուլի մրցումների ժամանակացույց Ամսաթիվ Վարչական շրջան Անցկացման վայրը ...
Ավելին



2021-04-29    II և I կարգի որակավորման մրցաշարեր
Ս/թ. մայիսի 06-ից 15-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիան կազմակերպում է II և I կարգի որակավորման մրցաշարեր՝ հետևյալ ժամանակացույցով. II կարգի մրցաշար 06 մայիսի – 1 տուր 15:30   07 մայիսի – 2 տուր 15:30   08 մայիսի – 3 տուր 11:30   09 մայիսի – 4 տուր 11:30 10 մայիսի – 5 տուր 15։30   12 մայիսի – 6 տուր 15։30   13 մայիսի – 7 տուր 15:30  14 մայիսի – 8 տուր 15:30  ...
Ավելին



Բոլոր նորությունները



Developed by 5165m Studio