Շվեյցարական
Մրցաշար
ChessAcademy.am
Yerevan, Armenia
8-16 January
2017
Ժամանակացույց Օր1 Օր2 Օր3 Օր4 Օր5 Օր6 Օր7 Օր8 Օր9

Հանդիպման օր 9

2017-01-16
Տախտակներ
 
1 FM Aram Hakobyan 1 - 0 GM Levon Babujian
2 IM Dmitry Gordievsky ½ - ½ IM Arman Mikaelyan
 
3 GM Robert Aghasaryan ½ - ½ GM Hovik Hayrapetyan
4 IM Vojtech Plat ½ - ½ IM Vahe Baghdasaryan
 
5 IM Stanislav Bogdanovich 1 - 0 IM David Paravyan
Նորություններ

2017-01-16    Ավարտվեց Անդրանիկ Մարգարյանի 7-րդ հուշամրցաշարը
Ս.թ. հունվարի 16-ին Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում տեղի ունեցան Անդրանիկ Մարգարյանի 7-րդ հուշամրցաշարի շրջանակներում անցկացվող ՖԻԴԵ-ի 11-րդ կարգի շրջանային մրցաշարի վերջին տուրի հանդիպումները և փակման արարողությունը: Վերջին տուրում ՄՎ Ստանիսլավ Բոգդանովիչը Ուկրաինայից հաղթանակ տոնեց Ռուսաստանը ներկայացնող ՄՎ Դավիթ Պառավյանի նկատմամբ և 6,5 միավորով դարձավ մրցաշարի հ...
Ավելին



2017-01-08    Փոփոխություն մասնակիցների կազմում
Հարգելի շախմատասերներ, Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված շրջանային մրցաշարի կազմում տեղի է ունեցել փոփոխություն: Թուրքիան ներկայացնող ՄԳ Վահապ Սանալի փոխարեն մրցաշարում հանդես կգա ՄԳ Լևոն Բաբուջյանը Հայաստանից:  Մրցաշարի բանցման արարողությունը տեղի կունենա այսօր՝ հունվարի 8-ին, ժամը 13:00-ին: Խաղերը կընթանան յուրաքանչյուր օր՝ ժամը 15:00-ին, վերջին տուրի խաղերը՝...
Ավելին



2016-12-07    Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշար 2017
Սիրով տեղեկացնում ենք, որ 2017թ. հունվարի 8-16-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիան կազմակերպում է Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված ՖԻԴԵ-ի 11-րդ կարգի շրջանային մրցաշար: Մրցաշարը խոստանում է լինել հետաքրքիր և ուշագրավ, քանզի մեկ հարկի տակ միմյանց դեմ պայքարելու են ուժեղագույն և խոստումնալից պատանի շախմատիստներ Հայաստանից և արտերկրից: Նրանք են՝ ՄՎ Ստանիսլավ Բոգդանովիչ...
Ավելին



2016-01-16    ՄՎ Դավիթ Պառավյանը 2016թ. շրջանային մրցաշարի հաղթող
Անդրանիկ Մարգարյանին նվիրված 6-րդ հուշամրցաշարի շրջանային մրցաշարում հաղթող ճանաչվեց Ռուսաստանը ներկայացնող հայազգի շախմատիստ ՄՎ Դավիթ Պառավյանը: Վերջին տուրում նա առավելության հասավ ՄՎ Տիգրան Ս. Պետրոսյանի նկատմամբ և, վաստակելով 9 հնարավորից 6,5 միավոր, լրացրեց գրոսմայստերի առաջին նորմա: Երկրորդ տեղի համար ծավալված համառ պայքարի արդյունքում ՄՎ Մաքսիմ Չիգաևը (Ռուսաստա...
Ավելին



2016-01-13    ՈՒշադրություն
Շրջանային մրցաշարի ժամանակացույցում տեղի են ունեցել որոշակի փոփոխություններ: Վերջին՝ 9-րդ տուրի հանդիպումները կկայանան հունվարի 16-ին ժամը 13:00-ին, իսկ փակման արարողությունը՝ նույն օրը ժամը 19:00-ին: ...
Ավելին



2015-12-25    Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշար 2016
2016թ. հունվարի 8-16-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիան 6-րդ տարին անընդմեջ կազմակերպում է Անդրանիկ Մարգարյանին նվիրված հուշամրցաշար, որի շրջանակներում կընթանան շվեյցարական և շրջանային մրցաշարեր:  Շրջանային մրցաշարի մասնակիցներն են՝ ՄԳ Ալեքսանդր Բորտնիկը Ուկրաինայից, ՄՎ Մաքսիմ Չիգաևը և ՄՎ Դավիթ Պառավյանը Ռուսաստանից, ՄՎ Ամին Տաբատաբայը Իրանից, ՄԳ Տիգրան Քոթանջյանը, ՄՎ Տ...
Ավելին



2015-12-25    ՖՎ Կիրիլ Ալեկսեենկոն 2015թ. շրջանային մրցաշարի հաղթող
Ավարտվեց Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշարի շրջանակներում անցկացվող շրջանային մրցաշարը՝ գրոսմայստերի նորմայով: ՖՎ Ալեկսեենկո Կիրիլը (Ռուսաստան), 9-ը հնարավորից վաստակելով 6.5 միավոր, դարձավ մրցաշարի հաղթող: Երկրորդ տեղը 6 միավորով զբաղեցրեց ՄԳ Հովիկ Հայրապետյանը (Հայաստան): Երրորդ և չորրորդ տեղերը 5.5 միավորով կիսեցին ՄՎ Չիգաև Մաքսիմը (Ռուսաստան) և ՄՎ Պետրոսյան Մանուել...
Ավելին



2015-12-25    Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշար 2015` շրջանային
Ս/թ. հունվարի 8-ին տեղի ունեցավ Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշարի շրջանակներում անցկացվող շրջանային մրցաշարի բացման արարողությունը: Շրջանային մրցաշարի մասնակիցներն են՝ ՄԳ Բերնադսկի Վիտալին և ՖՎ Մատվիիշեն Վիկտորը Ուկրաինայից, ՖՎ Ալեկսեենկո Կիրիլը և ՄՎ Չիգաև Մաքսիմը Ռուսաստանից, ՄԳ Բաբուջյան Լևոնը, ՄԳ Հայրապետյան Հովիկը, ՄՎ Հարությունյան Տիգրան Կ.-ն, ՄՎ Պետրոսյան Մանուե...
Ավելին



2015-12-25    Շուտով կմեկնարկի Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշարը
Հայաստանի շախմատի ակադեմիան 2015թ. հունվարի 8-16-ը անցկացնում է  Անդրանիկ Մարգարյանին նվիրված հուշամրցաշար` շվեյցարական և շրջանային գրոսմայստերի նորմայով: Շրջանային մրցաշարի իրենց մասնակցությունը հաստատել են ՄԳ Բերնադսկի Վիտալին և ՖՎ Մատվիիշեն Վիկտորը Ուկրաինայից, ՖՎ Ալեկսեենկո Կիրիլը և ՄՎ Չիգան Մաքսիմը Ռուսաստանից, ՄԳ Բաբուջյան Լևոնը, ՄՎ Հարությունյան Տիգրանը Կ., ՄՎ...
Ավելին



2015-12-25    ՄՎ Վլադիսլավ Արտեմիեվը 2014թ. շրջանային մրցաշարի հաղթող
Ավարտվեց Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշարի շրջանակներում անցկացվող շրջանային մրցաշարը՝ գրոսմայստերի նորմայով: ՄՎ Վլադիսլավ Արտեմիևը (Ռուսաստան), 9-ը հնարավորից վաստակելով 6 միավոր, դարձավ մրցաշարի հաղթող: Երկրորդ տեղը 5.5 միավորով զբաղեցրեց ԳՄ Վեն Յանը (Չինաստան):   Երրորդ և չորրորդ տեղերը 5 միավորով կիսեցին ԳՄ Հովիկ Հայրապետյանը (Հայաստան) և ՄՎ Մադս Անդերսենը (Դանիա)...
Ավելին



2015-12-25    Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշար 2014
Հայաստանի շախմատի ակադեմիան 2014թ. հունվարի 8-15-ը անցկացնում է Անդրանիկ Մարգարյանին նվիրված հուշամրցաշար` շվեյցարական և շրջանային գրոսմայստերի նորմայով: Շրջանային մրցաշարի մասնակիցներն են՝ ՄԳ Վեն Յան (Չինաստան), ՄԳ Ալեքսեյ Գոգանով և ՄՎ Վլադիսլավ Արտեմև (Ռուսաստան), ՄԳ Ալեքսանդր Ինջիչ (Սերբիա), ՄՎ Մեդս Անդերսեն (Դանիա), ՄՎ Իդանի Պույա (Իրան), ՄԳ Հովհաննես Գաբուզյան...
Ավելին



2015-12-25    ՄԳ Մարտին Կրավցիվը 2013թ. շրջանային մրցաշարի հաղթող
Martin Kravtsiv the Winner of Round Robin Tournament 2013Ավարտվեց Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշարը: Հիմնական միջոցառումը շրջանային մրցաշարն էր գրոսմայստերի նորմայով: Մրցաշարում Մարտին Կրավցիվը (Ուկրաինա) 9-ից 7 միավոր վաստակեց և միանձնյա գրավեց առաջին տեղը: ՄՎ  Կարեն Հ. Գրիգորյանը 6,5 միավորով երկրորդ տեղը գրավեց և լրացրեց գրոսմայստերի նորմա: Վերջնական դասավորու...
Ավելին



2015-12-25    Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշար 2013
Շրջանային մրցաշարի մասնակիցներն են` ԳՄ Մարտին Կրավցիվը և ՄՎ Անդրեյ Բարիշպոլեցը Ուկրաինայից,  ՄՎ Շոթա Ազալաձեն և ՄՎ Դավիթ Բենիձեն Վրաստանից, ՄՎ Ալեքսեյ Գոգանովը Ռուսաստանից, ՄՎ Ստեփան Ժիլկան Չեխիայից, ԳՄ Լևոն Բաբուջյանը, ԳՄ Հովհաննես Գաբուզյանը, ՄՎ Կարեն Գրիգորյանը և ՖՎ Տիգրան Հարությունյանը Հայաստանից: Շրջանային մրցաշարի արդյունքներին ծանոթանալու համար սեղմել այստե...
Ավելին



2015-12-25    2012թ. շրջանային մրցաշարի արդյունքները
Պարտիաներին ծանոթանալու համար բեռնել հետևյալ PGN ֆայլը:   N Կոչում Ազգանուն, անուն Վրկ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Մվ. Տեղ 1 ԳՄ Բագատուրով Գ.  2449 *  ½  0  0  0  1  1  1  0  ½  1  ½ 5.5 IX 2 ...
Ավելին



2015-12-25    Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշար 2012
Հայաստանի շախմատի ակադեմիան 2012թ. հունվարի 8-17-ը անցկացնում է Անդրանիկ Մարգարյանին նվիրված հուշամրցաշար`  շվեյցարական և շրջանային գրոսմայստերի նորմայով: Շվեցարական մրցաշարի խաղերի սկիզբը` յուրաքանչյուր օր, ժամը 15:00: Հունվարի 10-ին 2-րդ և 3-րդ տուրերը կսկսվեն, համապատասխանաբար, ժամը 11:00 և 16:00, իսկ  վերջին` 9-րդ տուրը տեղի կունենա ժամը 11-ին: Շրջանային մրցաշարի ...
Ավելին



2015-12-25    ՄԳ Եվգենի Սվեշնիկովը 2011թ. շրջանային մրցաշարի հաղթող
Անդրանիկ Մարգարյանին նվիրված շրջանային հուշամրցաշարում հաղթող ճանաչվեց ՄԳ Եվգենի Սվեշնիկովը Լատվիայից: N Կոչում Ազգանուն, անուն Վրկ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Միավ. Տեղ 1   Մատինյան Նիկիտա 2339 *  ½  1  ½  ½  ½  1  1  ½  ½ 6 II ...
Ավելին



Բոլոր նորությունները

Օգտակար հղումներ





Developed by 5165m Studio